چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
  • ساعت : ۸:۳۶:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 147
نشست خبری
در نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر چالوس مطرح شد
از اصلاح مبادی ورودی شهر چالوس تا ارتقای پارکینگ عمومی شهری
در نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر چالوس از اصلاح مبادی ورودی شهر در آینده نزدیک تا افزایش وسعت سطح پارکینگ عمومی در این شهر خبر داده شد. ....

در نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر چالوس مطرح شد

از اصلاح مبادی ورودی شهر چالوس تا ارتقای پارکینگ عمومی شهری 

در نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر چالوس از اصلاح مبادی ورودی شهر در آینده نزدیک تا افزایش وسعت سطح پارکینگ عمومی در این شهر خبر داده شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر چالوس، جعفر ردایی شهردار چالوس در این نشست با بیان اینکه شورای شهر منتخب مردم شهر است، اظهار کرد: در جلسات انتخاباتی اعضای شورای شهر قطعاً مسائل و مشکلات شهری در محافل عمومی و خصوصی مطرح می‌شود و در نهایت خرد جمعی منجر به انتخاب افرادی می‌شود و این یعنی برآیندی از مسائل و مشکلات شهری در همان ابتدا در اختیار شورا قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شهردار نیز با انتخاب اعضای شورای شهر مدیریت امور شهری را عهده دار می‌شود، افزود: از همان ابتدا برنامه‌ای با همفکری و اتفاق نظر شهردار و شورای شهر تدوین شد و در آن نقاط قوت و ضعف سنجیده شد و بر اساس ظرفیت‌های موجود در نهایت برنامه های مدون تدوین می‌شود.

 شهردار چالوس برگزاری جشنواره جتسا(جشنواره تفریحات ساحلی، آبی) چالوس را از مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده از سوی شورای شهر عنوان کرد و گفت: این جشنواره از مدتها قبل برنامه ریزی گشت و روی آن کار شد و با توجه به وجود ۵ هزار و ۵۰۰ متر ساحل و دو رودخانه مهم چالوس و سردآبرود بر آن شدیم تا جشنواره را با مرکزیت چالوس به‌عنوان ورزش‌های و تفریحات ساحلی و آبی در این شهر اجرا کنیم که این جشنواره امسال برای نخستین بار به مدت پنج هفته با ۱۸ رشته ورزشی و حضور ۵۰۰ ورزشکار و ۱۰ هزار بازدید کننده در ساحل رادیو دریا چالوس اجرا شد.

 وی جلب اعتماد عمومی را هدف مهم ارائه عملکرد مناسب از سوی شهردار و شورای شهر بیان کرد و افزود: سرمایه اجتماعی برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است تا اعتماد عمومی را به دست نیاوریم نمی‌توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم، اگرچه شورا عصاره شهر است اما به سرمایه شهری و اعتماد عمومی نیز معتقد هستیم.

ردایی از حضور در محلات مختلف شهری چالوس توسط شهردار و شورای شهر خبر داد و بیان کرد: در مدت ۵ ماه نخست امسال درآمد شهرداری ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت و با کمک بخش خصوصی و همت و همکاری انبوه سازان در صدد افزایش این رقم و اداره بهتر شهر هستیم.

شهردار چالوس باز آفرینی شهری را از برنامه‌ها و طرح‌های مثبت جهت اداره بهتر شهر دانست و اظهار کرد:  در مورد این طرح که مشترک شهرداری‌ها و دولت است در شهر چالوس اولویت روی بازار روز، منطقه دهگیری و دارکلا می باشد و در ادامه توجه به محلاتی مانند اشکاردشت، فرج آباد و علویکلا نیز در دستور کار شهرداری و شورای شهر قرار گرفته است .

وی از افتتاح خیابان ۲۴ متری( قدمگاه شهدا ) در هفته دفاع مقدس امسال خبر داد و خاطرنشان کرد:  با توجه به اینکه ترافیک یکی از مهمترین معضلات شهر چالوس می باشد، بنابراین برای کاهش بار ترافیکی درون شهری در صدد اجرای پروژه خیابان ۲۴ متری در مرکز شهر برآمدیم.

 وی با قدردانی از همراهی‌ها و تلاش فرماندار، شورای اسلامی شهر، سپاه کربلا و سپاه شهرستان چالوس در زمینه تملک این ملک بیان کرد: با افتتاح رینگ ۲۴ متری ترافیک درون شهری چالوس تا حدودی هموار خواهد شد و البته از دیگر برنامه های ما در این باره جابجایی ایستگاه رادیو دریا جهت ایجاد دو لاین جداگانه رفت و برگشت به سمت دریا و مرکز شهر می باشد تا از گره ترافیکی در این منطقه کاسته شود.

 ردایی با انتقاد از اینکه برخی از شهروندان با بیان اظهاراتی مبنی بر به خطر افتادن ساختمان کارخانه سابقه حریربافی در صورت اجرای رینگ ۲۴ متری سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند، اظهار کرد: این پروژه هیچ آسیبی به کارخانه حریربافی وارد نمی‌کند و علاوه بر آن شهرداری و شورای شهر چالوس درصدد هستند تا کارخانه به مکان فرهنگی تبدیل شود.

وی در ادامه اجرای فاز سوم رینگ دو شهری چالوس را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا جهت کاهش بار ترافیکی برشمرد و تصریح کرد: این پروژه نیز با اجرای آسفالت، پیاده روسازی، تامین روشنایی مسیر ،احداث جدول و غیره تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد.

 شهردار چالوس رفع گره ترافیکی مناطق دیگر مانند خیابان شهید کچویی و دوستگر را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام بیان کرد و گفت: ایجاد میدان خط هشت(کاسپین)،  تملکات ورودی خط هشت به سمت سه راهی رادیو دریا، تملک و بازگشایی خیابان جنب بیمارستان آیت‌الله طالقانی، تعریض چهارراه مرادی، اجرای جاده ساحلی از رادیو دریا به خط هشت و بهسازی گلزار شهدا از دیگر اقدامات در دست اجرا می باشد .

وی از اجرای طرح پایش تصویری با یک میلیارد تومان اعتبار در شهر چالوس خبر داد و افزود: اصلاح مبادی ورودی شهر در آینده نزدیک، ساماندهی مزار اشکاردشت، احداث فاز دو رینگ ۴۵ متری، پیاده رو سازی خیابان ۱۷ شهریور و ساماندهی رودخانه چالوس، پیاده رو سازی رادیو دریا و اجرای طرح در این مکان به همراه اسکله ها، زیباسازی، اجرای طرحهای گردشگری در پارک توسکا، تامین روشنایی و احداث جدول و پیاده رو در خیابان شورا و احداث پارک محلات از جمله اقداماتی است که در دستور کار شهرداری و شورا قرار دارد.


* پارک ولایت چالوس با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان افتتاح شد

رئیس شورای اسلامی شهر چالوس نیز خطاب به اصحاب رسانه تاکید کرد: ما هرگونه انتقادی را می‌پذیریم زیرا معتقد هستیم که در دنیای امروز کسی نمی‌تواند از حقیقت فرار کند و انتقاد سازنده باعث پیشرفت شهر می‌شود.

 کاظم پولادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات اساسی شورای شهر و شهرداری در خصوص ترافیک فعلی شهر اظهار کرد: در همین راستا بیش از ۷۰۰ متر مربع زمین واقع در پشت بانک سپه با هزینه یک میلیارد تومان از محل درآمد جرائم پارکینگ در ماده ۱۰۰ شهرداری بصورت نقدی خریداری شد و همچنین قطعه زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع که پارکینگ قبلی پشت بانک سپه را به خیابان گلسرخی متصل می‌کرد بصورت تهاتر با ملک و جواز ساختمانی تملک شد و در حال بهره برداری می‌باشد.

 وی در مورد ترافیک مسیر خیابان فرهنگ تا مخابرات نیز بیان کرد: در این مورد مشکل اساسی این است که تعداد زیادی از این مغازه‌ها در مسیر بازگشایی قرار دارند عرصه، اعیان و حق کسب و پیشه متعلق به بنیاد علوی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و مردم است که باید از طریق مراجع استانی و کشوری جهت همکاری این نهاد ها و گذشت آنها به خاطر مردم برای تملک آن اقدام شود.

 رئیس شورای شهر چالوس در پایان احداث پارک محلات را از جمله برنامه‌های شهرداری و شورای شهر عنوان کرد و گفت: در این راستا پارک ولایت چالوس با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه در محله گلسرخی و طاولی افتتاح شد که درصدد هستیم در دیگر محلات نیز در حد توان نسبت به احداث پارک با ایجاد امکانات تفریحی و ورزشی اقدام کنیم.

* ایجاد اتاق شیشه‌ایی در شورای اسلامی شهر چالوس

رئیس سابق شورای شهر چالوس با تأکید بر اینکه شعار اتاق شیشه ای برای نظارت بیشتر بر شورا و مدیریت شهری سرلوحه شورای اسلامی دوره پنجم شهر چالوس است، اظهار کرد: برگزاری نشست‌های علنی یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ما بود که با وجود تجربه کم شوراها و اربابان رجوع در برگزاری جلسات گاهی با مشکلاتی نیز روبه‌رو بودیم اما با تجربه بیشتر دو طرف توانستیم به اهداف اصلی خود در اجرای این اقدام دست یابیم.

صابر سام دلیری با بیان اینکه هدف شورای شهر چالوس کار و تلاش برای شهروندان است، گفت: در طول مدت ریاستم در شورای شهر هرگز وقت خود را صرف مسائلی که سبب دور کردن ما از هدف اصلی یعنی کار برای مردم بود نکردم.

وی کلنگ زنی مجتمع فرهنگی هنری چالوس را مهمترین رخداد فرهنگی شهر چالوس دانست و گفت: این مجتمع با تلاش و پیگیری فرماندار، شهردار و دیگر اعضای شورای شهر توسط یکی از خیرین اهدا شد و حتی در کمیته برنامه‌ریزی سال جاری نیز اعتباری برای آن اختصاص پیدا کرد.

 این عضو شورای شهر چالوس در پایان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره جتسا( جشنواره تفریحات ساحلی و آبی) و ابراز خرسندی از تشکیل دبیرخانه این جشنواره در شورای شهر گفت: مصوبات هزینه های فرهنگی، ورزشی و جشنواره ها در شورای شهر چالوس یک میلیارد و ۲۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال بود که امیدواریم اینگونه برنامه ها تداوم پیدا کند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.2.0.0